środa, 26 kwietnia 2017

Placki z płatkami jaglanymi

  Postanowiłam zdrowo się odżywiać, a przynajmniej wprowadzić jakieś urozmaicenie w mojej ubogiej diecie. Zobaczymy jak mi pójdzie. Zwykle miewam słomiany zapał, ale tym razem jest jeszcze dodatkowy aspekt - zdrowie. Można wrzucić w siebie wszystko, ale dopoki jesteśmy młodzi nie odczuwamy efektów, jednak organizm w końcu się upomni. Czasem warto się zatrzymać i poświęcić dłuższą chwilę na przygotowanie posiłku. W tym przypadku nie działa zasada im szybciej tym lepiej. Choć zdecydowanie jestem zwolenniczką szybkich potraw, bo zawsze zostanie jeszcze czas na dodatkowe przyjemności lub obowiązki, których przy dziecku nigdy nie jest za mało. Stwierdzam słuszność powiedzenia "Małe dziecko- mały problem, duże dziecko duży problem". Wraz z wiekiem obowiązków przybywa, pojawiają się też problemy z którymi trzeba się przespać, bo inaczej narobimy dziecku bałaganu w głowie. Nic nie jest proste, ale wymaga dojrzałości i świadomości rodzica. Czasem opadają mi ręce, bo moje dziecko momentami miewa takie pomysły, że strach puścić je gdzieś bez opieki... Bywają jednak i takie chwile, gdy wykazuje przejawy dorosłości i odpowiedzialności, i to jest piękne. Cieszę się wtedy głośno, a za chwilę bęc, pstryczek w nos!
Przepis wzięłam z opakowania po płatkach jaglanych, nie wiem  na ile są zdrowe, ale szczypiorek pozwala mi uwierzyć, że mnóstwo witamin trafia do mojego organizmu i z wielkim uśmiechem zajadam śniadanie:D

Placki z płatkami jaglanymi        


Składniki:

* 4 łyżki płatków jaglanych
* 200 g serka wiejskiego
* 1 łyżka otrąb owsianych
* 1  łyżka mąki pszennej torowej
* 1 jajko
* szczypiorek
* rzeżucha
* sól, pieprz do smaku
* olejPrzygotowanie:

Do miski dajemy wszyskie składniki poza szczypiorkiem i rzeżuchą i wszystko mieszamy. Rozgrzewamy olej na patelni, nie powinno go być za dużo i smażymy placuszki na złoty kolor. Następnie drobno siekamy szczypior i wsypujemy na talerz, układamy na nim placki i posypujemy  rzeżuchą.
Smacznego!

Ps. Prawda, że łatwizna? :D Nawet post tak szybko napisałam... 
Życzę pięknego dnia :D

1 komentarz: